Mahjong hry

Mahjong hry zdarma pro mobil i PC

Mahjong neboli Mah-jong (v překladu "vrabci" - ptáci mystické inteligence) je původem čínská hra, jejíž první zmínky se tradují již k roku 2500 před naším letopočtem. V následujících tisíciletích prošla hra Mahjong dlouhým vývojem, úpravou pravidel i vzhledu, avšak samotný koncept hry Mahjong - ověřený časem - Vás bude bavit i nyní. Vyzkoušejte jednu z populárních moderních analogií - Mahojong Titans, Mahjong Alchemy, Mahjong Solitare, případně starou dobrou klasiku v podobě Mahjong Classic. Čti více.

Mahjong patří mezi klasické hry, které jsou celosvětově velice oblíbené. Hra má své počátky v Číně během poslední velké čínské dynastie známe jako Čchingová dynastie neboli Čchingová říše. Mahjong je společenská hra pro čtyři hráče. Některé variace, založené na zemi původu, preferují pouze tři hráče (například Japonsko). Do moderní podoby se Mahjong zapsal s přívlastkem "Solitaire" a přenesl se jako hra na počítače, kde hráč hraje pouze sám a snaží se odkrýt všechny volné kameny.

Quick options:

Classic Mahjong Solitaire

Classic Mahjong Solitaire je strategická hra, ve které je nutné kalkulovat veškeré kroky. Tvým úkolem je odstranit všechny kameny z hrací plochy a to tak, že odstraňuješ vždy dva stejné kameny -se stejným znakem, které nejsou zablokovány. Vyplatí se sebrat první odblokovanou dvojici kamenů, kterou uvidíš? Rozhodně ne! Hrací plocha je sestavená ze 144 hracích kamenů, uspořádaných ve čtyřech vrstvách. Snadno se může stát, že jedním chybným tahem se dostaneš do bodu, kdy nebudeš mít čím pohnut a hra skončí.

Víš jaké jsou výhody hrát Mahjong na počítači nebo v telefonu? Stále zde zůstava prvek strategie. Budeš procvičovat svou logiku, ale pokud uděláš chybu, nemusíš pracně sestavenou hrací plochu stavět nanovo! Jednoduše se můžeš vrátit o libovolný počet kroků zpátky. Pokud nevíš kde jsi udělal chybu, nech si rozdat kameny nanovo. Hrací plocha Mahjong Solitare se dá poskládat do různých tvarů – vyzkoušej chrámy, želvy, opice, motýly a mnoho dalších. Nenech si ujít báječnou příležitost hrát jednu z nejlepších her na světě zcela zdarma.

Další varianty hry Mahjong

Mahjong Solitaire je variace Mahjongu, která se hraje online a je určená pouze pro jednoho hráče. Ve všeobecnosti tedy zde nenajdeme rozdíly jako různý počet hráčů a nebo různé bodování. Hra je čistě o tom, aby ses úspěšně zbavil všech hracích kamenů. To ovšem neznamená, že bodování nenajdeš.

Z hlediska hratelnosti tedy můžeme najít několik variant hry Mahjong Solitaire. Mnoho her je právě na čas a během něho musíš odstranit všechny kameny. Pokud se ti to nepovede prohrál jsi. Další možnost je, že celkově máš daný čas a v něm se snažíš nahrát co nejvíce bodů (Animals Connect, Mahjong Connect Classic). S rozvojem grafiky ve hrách, se ani Mahjong nevyhl možnosti hrát 3D Mahjong, kde je tvým úkolem otáčet hrací plochu (kameny) a hledat které nejsou blokovány (Mahjong Dark Dimensions).

Větší rozdíly v hratelnosti bys těžko hledal. V online Mahjong hře jde o grafické rozdíly. Například japonský mahjong využívá výhradně obrazce květů, čínsky mahjong je více zaměřen na čínské znaky a obrazce. Mnoho kostiček je přizpůsobeno pro ty nejmenší a využívají jednodušší grafiku – zvířata, domácí potřeby a mnoho dalších (Sugar Mahjong).


Zaujala tě některá z výše uvedených online Mahjong Solitaire variací? Tak neváhej a podívej se na všechny různe hry, které si můžeš zahrát na našem webu. Nehraj stále dokola tu samou nudnou hru! Mahjong je krásný ve své rozmanitosti. Bav se.

Podobné hry