Chess

Satranç denilen klasik ve çok popüler bir oyun oynayın! Basit arayüz, hem PC'de hem de mobil cihazlarda akıcı tarayıcı oyunlarını destekler.

Satranç, Farsça Shatranj oyunundan geliyor. Aynı zamanda Araplar aracılığıyla Avrupa'ya yayılan stratejik bir tahta oyunuydu. Bugün bildiğimiz modern satranç Shatranj'ın yerini aldı çünkü daha hızlı.

Zamanla, satranç ev eğlencesinden düzenli bir spor haline geldi. 1924'te Fransa'da Uluslararası Satranç Federasyonu (FIDE) kuruldu. Oyunun amacı mat denilen krala kaçınılmaz bir saldırı. Satrançta rastlantısallık unsuru yoktur, oyuncuların bilgi ve becerilerine göre her şeye karar verilir.

Satranç oyun tahtalarında oynandı, ancak 20. yüzyılın ikinci yarısında yeni teknolojiyle (bilgisayarlar) satranç ekranda savaştı. Milyonlarca laymen çevrimiçi maçlarda birbirlerine karşı oynar ve stratejilerini geliştirir. Yapay zeka sıklıkla kullanılır, çünkü çok zor olabilir. Bugün AI'ya karşı da oynayabilirsiniz. Zorluğu kolaydan zor'a ayarlayın. Stratejini geliştir. İyi eğlenceler.

Yaş sınırı: PACO3

Yayınlandı Jul 29, 2019

Daha fazla göster

Do you like the game? Let the world know about it and get a reward

What kind of person are you? More info at cooperation page.

Chess için video talimatlarını izle

Oyun için yorum yaz Chess

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız

Oturum aç Oturum aç

Profile picture

*cesur*  _italik_  ~ kesişmek ~

Yorumların sırası:

En iyi yorumlar

    Load comments

    Profile picture

    *cesur*  _italik_  ~ kesişmek ~