Zagraj w klasyczną i bardzo popularną grę o nazwie szachy! Prosty interfejs obsługuje płynne gry w przeglądarce zarówno na PC, jak i na urządzeniach mobilnych.

Szachy pochodzą z perskiej gry Shatranj. Była to również strategiczna gra planszowa, która rozprzestrzeniła się na Europę przez Arabów. Współczesne szachy, jakie znamy dzisiaj, zastępują Shatranj, ponieważ jest szybszy.

Z czasem szachy stały się regularnym sportem od domowej rozrywki. W 1924 r. We Francji powstała Międzynarodowa Federacja Szachowa (FIDE). Celem gry jest nieunikniony atak na króla zwany matą. W szachach nie ma elementu losowości, wszystko zależy od wiedzy i umiejętności graczy.

Szachy były grane na planszach, ale w drugiej połowie XX wieku dzięki nowej technologii (komputery) szachy walczyły na ekranie. Miliony ludzi świeckich grają przeciwko sobie w meczach online i udoskonalają swoje strategie. Sztuczna inteligencja jest często używana, ponieważ może być bardzo trudna. Możesz również grać przeciwko AI dzisiaj. Ustaw trudność od łatwej do trudnej. Trenuj swoją strategię. Baw się dobrze.

Limit wieku: PACO3

Opublikowano Jul 29, 2019

Pokaż więcej

Do you like the game? Let the world know about it and get a reward

What kind of person are you? More info at cooperation page.

Obejrzyj instrukcje wideo dla Chess

Pozostaw komentarz do gry Chess

Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany

Zaloguj Się Zaloguj Się

Profile picture

*pogrubienie*  _kursywa_  ~ przekreślony ~

Kolejność komentarzy:

Najważniejsze komentarze

    Load comments

    Profile picture

    *pogrubienie*  _kursywa_  ~ przekreślony ~