Tic Tac Toe

Tereddüt etmeyin ve Tic-Tac-Toe'nun klasik oyununu oynayın. Sadeliği sayesinde herkesin bir çocukluktan tanıdığı bir oyundur. Tic-Tac-Toe oyunu, bir spor ruhu oluşturur, stratejik düşünme pratiği yapar ve bu da en az gereksinimlidir. İstediğin zaman arkadaşınla oynayabilirsin. Genelde tek ihtiyacınız olan kağıt ve kalem.
Tic-Tac-Toe'nun kökeni Mısır'da, M.Ö 1300'de, bu oyunun ilk sözünün bulunduğu yer. Sadece basit bir formdu, kazanma girişiminde yan yana sadece üç aynı puan almanız gerekiyordu, ama oyun alanının bile çoğunlukla 3x3 alan daha küçük olduğunu unutmayın. Oyunun İngilizce kökenli olduğu birden fazla isim var. Amerika'da Tic-Tac-Toe (1975) var, İngiltere'de oyuna Noughts (ZERO'dan türetilmiş) ve Crosses (1858) deniyor, ancak daha yeni bir OXO (1952) adı da bulabilirsiniz.
Oyun alanı ve hedefi ne olursa olsun Tic-Tac-Toe'nun bir çok çeşidi vardır. Bazılarında, alan daha küçüktür ve yan yana sadece 3 puan almaya çalışıyorsunuzdur. Diğer oyun tahtaları daha büyük (9x9, 13x13x, 15x15) ve aynı markalardan 5 tane almaya çalışıyorsunuz.
En bilinen varyasyonlar / modifikasyonlar şunlardır: Gomoku - kağıt versiyonu, Notako, Quixo, 3D Tic Tac Toe, Check Lines ve Kuantum Tic Tac Tac.
Profesyonellerin kağıt ve kalem kullanmadığını biliyor muydunuz? Tic Tac Toe bir oyun tahtası ve beyaz ve siyah renkli taşlar kullanan bir spordur.
Artık tüm şartları bildiğinize göre, tahta 13x13 olan ve amacınız aynı puanlardan 5'i almak olan Tic-Tac-Toe oyunumuza girin. Uygun bir strateji bulabilir ve her tura hükmedebilir misiniz? İyi eğlenceler.

Yaş sınırı: PACO3

Yayınlandı Jul 25, 2019

Daha fazla göster

10 arkadaşını davet et ve reklamsız oyna.

Tic Tac Toe için video talimatlarını izle

Oyun için yorum yaz Tic Tac Toe

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız

Oturum aç Oturum aç

*cesur*  _italik_  ~ kesişmek ~

Yorumların sırası:

En iyi yorumlar

    Load comments

    *cesur*  _italik_  ~ kesişmek ~